ומתוק האור בעיניים

סיפור הרוח העוצמתית של ברק לבקוביץ, חיפאי דובר שפת הסימנים, נולד חירש לשני הורים חרשים, נשא אישה חרשת ונולדה לו בת חירשת, אך דבר מכל זה לא מנע ממנו להצליח ולהתקדם בחיים כשעיניו בורקות ללא הפסקה.את ברק פגשנו במוקד השירות של פועלים בטלפון בנשר ומיד חשו וראינו את הברק בעיניו.

ברק לבקוביץ (33), נשוי ואב לילדה, בנקאי שירות במוקד פועלים בטלפון בנשר, מתגורר בחיפה. ברק נולד חירש לשני הורים חירשים ואחיותיו הגדולות שומעות. מאז שנולד ברק הוריו חינכו אותו שכל אתגר שיציב לעצמו הוא בר השגה. למד בתיכון ‘יגור’, בו משולבים ילדים חירשים ושומעים וסיים בגרות מלאה במגמת הנדסת מכונות. לאחר סיום הלימודים בתיכון, יצא ברק ללימודי הנדסאי מכונות במכללת ‘עמל’ בנהריה וסיים  את לימודיו בהצלחה כהנדסאי מכונות. לאחר שסיים את לימודי, החליט ברק להתנדב לשירות צבאי במשך שנתיים והמשיך לעבודה מועדפת במפעל בו הוא עבד. לאחר מכן הוצעה לו קביעות במפעל הצבאי.

השלב הבא בקריירה מבחינת ברק היה להצטרף לשורות בנק הפועלים.  ברק נתקל במודעה שהציעה משרה חדשה לאנשים עם מוגבלות במוקד של הבנק והחליט להגיש מועמדות. התקבל והצטרף לצוות התקשורת הכתובה שעבר הכשרה מותאמת, בסופה השתלב בצוות המענה הטלפוני ללקוחות באמצעות מסרונים.  “ההשתלבות בבנק הפועלים הייתה טובה ומזמינה, אני מאוד נהנה לעבוד בבנק, אני שמח שקיבלתי תפקיד שירותי ולדעתי זו זכות גדולה לתת שירות ללקוחות בידיעה שהייתי רוצה לקבל את אותו שירות חזרה. טוב לי עם האנשים שאני עובד איתם והמנהלת מקסימה ותומכת בי”. שיתף ברק.

לאחרונה,  קיבל ברק אות הצטיינות עבור שנת 2020, על עבודתו המקצועית ועל מצוינות אישית שהראה בתפקידו. ברק ועובדי הצוות מלווים בשירותי מתורגמנית לשפת הסימנים שמלווה אותם בישיבות השבועיות. בזמנו הפנוי ברק אוהב לבלות עם משפחתו וחבריו, לטייל בארץ ולעשות פעילויות ספורטיביות כגון גלישת גלים.

אשתו של ברק חירשת וגם בתו, שפת התקשור בביתו היא שפת הסימנים. “הדרך של חירשים להצליח בעולם המקצועי אינה פשוטה ומאוד מאתגרת. למרות זאת, הקשיים יצרו אצלי מוטיבציה להוכיח שאני אדם שווה ושאני מסוגל לבצע כל משימה שנותנים לי. אני גאה לעבוד בבנק הפועלים וקורא לכל מי שמשתייך לקהילת החירשים לא לוותר, ולהשיג כל מטרה בדרך”. סיכם ברק.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY