אנדרי סוידאן, איש עסקים חיפאי ידוע בתחום היין והאירוח, יוצא בקריאה לבעלי עסקים חיפאים להצטרף אליו ביוזמה חברתית חדשה ולהקדיש חלק מההכנסות בחודש אוגוסט, לעמותת אקים חיפה ולמעון “הלב הקדוש”. עסקים נוספים המעוניינים להצטרף ליוזמה החברתית מוזמנים לפנות לתיאומים לאנדרי סוידאן, בטלפון 050-427-4556. “אנחנו קוראים לחיפאים בפרט ולישראלים בכלל לבחור בעסקים ערכיים שתורמים לקהילה ותומכים באנשים עם מוגבלות – זו הערבות ההדדית המושלמת”, אומר סוידאן.

הלב הקדוש הוא מעון פנימייתי ציבורי ללא מטרות רווח המנוהל ע”י הנזירות הרחמניות ונמצא בפיקוח משרד הרווחה. המעון נוסד בחיפה בשנת 1976 על מנת לתת מענה לצרכיהם של אנשים עם מוגבלויות קשות, 60 במספר, יהודים וערבים, עם פיגור שכלי קשה ועמוק במצב בריאותי קשה ביותר. עמותת אקים חיפה שומרת על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, מעניקה להם שירותי חינוך וטיפול במטרה להובילם למיצוי מלא של יכולותיהם ולהשתלבות מלאה בקהילה. תוכניות העמותה מזה 70 שנה ומעלה לחינוך וטיפול שינתה את חייהם של עשרות אלפי ילדים, בוגרים ומזדקנים עם מוגבלות, כמו גם את חייהם של בני משפחתם, באזור חיפה רבתי – מטירת כרמל בדרום, דרך חיפה והקריות ועד ישובי הגליל בצפון. העמותה מפעילה מערך דיור, בית ספר לחינוך מיוחד, מרכז יום לבוגרים, מועדון חברתי ופעילויות נוספות, שמובילות לביטוי עצמי, בחירה חופשית ומימוש יכולותיו של האדם בקהילה בה הוא חי כאזרח התורם לחברה.

לפני כחודש וחצי הונחה אבן פינה בכפר ביאליק להקמתו של בית ספר לחינוך מיוחד ומרכז יום לבוגרים, הנחשבים למתחם השיקום העדכני ביותר באזור הצפון וייקראו “גן אור”. המתחם החדש צפוי לכלול שלושה אגפים וחצר, אשר יפעלו כיחידות נפרדות, אך יקושרו ביניהם ליצירת רצף טיפולי: בית הספר וגן הילדים שיכללו כיתות, חדרי טיפול מטבח לימודי וכו’; מרכז יום עם מתחם כיתות, חדרי טיפול, סדנאות אומנות וגינון  וכו’; אגף שירותים משותפים עם בריכת שחיה טיפולית, אולם ספורט, מטבח מבשל וחדרי טיפול, שיעוצבו כך שיוכל לשמש גם את הקהילה המקומית; חצר עם משתלה טיפולית, פינת חי, אזור לגינון טיפולי ומתחם לרכיבה טיפולית.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY