5 תלמידי תיכון מחיפה ישתתפו בתחרות מדענים צעירים 2021,  שתתקיים ב 14-16 במרץ 2021 בניהול מוזיאון המדע בירושלים. התלמידים שעשו עבודות גמר ברמה של 5 יח”ל יציגו פרויקטים מצטיינים פרי עבודה ומחקר של חודשים רבים, בתחומי הטכנולוגיה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מדעי הסביבה, מדעי החברה, מדעי החיים, ספרות והיסטוריה.

העבודות שיציגו המדענים והמדעניות מירושלים: אדם ויצ’ק מהריאלי העברי חיפה  יציג את עבודתו, אלגוריתם לזיהוי רגשות של אדם לפי הקול. במחקר זה נבנתה תשתית מודולרית המאפשרת לשלב שיטות ותכונות פורצות דרך כגון תכונות מרשתות נוירונים וזיהוי רגשות בין שפות שונות. טכנולוגית זיהוי רגשות, ככל שתשתפר צפויה להשתלב בכל מכשיר הנמצא בסביבת בני אדם.

נועה פריסלץ ממרכז חינוך ליאו-באק (זוכת מקום ראשון בתחרות מדענים צעירים 2020),  תציג את עבודתה  מציאת המעכב לחלבון המפתח בהתאבדות תאי גזע (ARTS), המהווה בסיס מוצק לפיתוח תרופה שתזרז ותעצים את ההתחדשות וההחלמה לאחר מצבי פגיעה שונים, כמו טיפולי כימותרפיה, מחלות מעי דלקתיות ועוד.

נועה גונן, ממרכז חינוך ליאו-באק, תציג את עבודתו  השפעת מעכבי בעירה הנשטפים לים בעת כיבוי שריפות על מיקרואורגניזמים בסביבה הימית  המתרכז במניעת השפעות מעכבי הבעירה על המערכת האקולוגית הימית.

רועי גולדנברג, ממרכז חינוך ליאו-באק, יציג את עבודתו “השפעת החלבוןSSA2  על תפקוד והישרדות התא בעקת חום. יהל מנור ממרכז חינוך ליאו-באק , תציג את עבודתה מציאת השערות ממוחשבת עבור שברים משולבים.

התחרות תתקיים במתכונת מקוונת, בחדרי זום (zoom), השופטים ישמעו ביום הראשון  עבודות מתחום הדעת שלהם וביום השני עבודות מתחומים אחרים ובסופו יקיימו דיון מסכן ויבחרו את הזוכים. כל העבודות יוצגו גם לקהל הרחב באתר התחרות.

טקס ההכרזה על הזוכים יתקיים ב 16 במרץ בשעה 18:00 וישודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של מוזיאון המדע.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY