קבוצת ניסקו מובילת תחום החשמל והתאורה מדווחת על השלמת פרויקט הארת מגרשי קצף – מגרשי האימון הביתי של קבוצת מכבי חיפה, היקף הפרויקט למעלה מחצי מיליון שקלים.

שני חיים מנהל פרוייקטים תאורה קבוצת ניסקו: "במכבי חיפה חיפשו פתרון מקצועי ואמין להארת המגרשים, כזה שיקפיץ את חוויית האימון והביקור במקום – ליגה. הפרויקט בא לתת מענה לצורך לעמוד בדרישות ההתאחדות לכדורגל, לספק רמת הארה טובה עבור המגרש, ולוודא שפיזור האור יהיה אחיד על פני שטח המגרש כולו. אחד האתגרים החשובים היה להתגבר על היטל הרוח ובאותה נשימה, לספק גופי תאורה שמעניקים פתרון אופטימלי לפיזור האור על המגרש ולתפוקת האור המרבית שניתן לקבל ביחס להספק גוף התאורה. הפרויקט הושלם, כוייל וכוון ולאור ההצלחה במגרש הראשון, הואר גם המגרש הצמוד לו".

במסגרת פרויקט התאורה החדש, רושתו המגרשים בגופי תאורה מדגם  ספורט לייט בעלי תכונות ייחודיות ואופטיקה מעולה שנתנו פתרון הארה לפי דרישות המועדון, ועמידה בתקני האיכות והבטיחות המחמירים ביותר. מבחינה עיצובית, צורתם העגולה של גופי התאורה מחקה עד כמה שניתן את צורת גוף התאורה המקורי וזאת על מנת לשמור על היטלי רוח דומים למקור ללא צורך לשנות את עמודי התאורה הניצבים במגרש. מבחינה טכנולוגית, מתאפיינים גופי הספורט לייט ביתרונות של משקל הנמוך ובאותה נשימה גם יעילות אורית גבוהה, חיי מדף ארוכים, עמידות גבוהה ויכולת לפזר בצורה נכונה את הטמפרטורה הנפלטת מהלדים. זאת ועוד, מגוון האופטיקות הרב מאפשר התאמה אופטימלית של פיזור האור למגרש. היות ומגרשים אלה ממוקמים בשטחים אורבניים יש חשיבות גבוהה לזיהום האורי. מסיבה זו, בחירה בפנסי הספורט לייט המוגדרים ללא זיהום כזה, הן בזכות האופטיקות המיוחדות והן בזכות המצחייה הייעודית המונעת, הייתה הבחירה הטבעית בכל המובנים. עכשיו זה תורם של השחקנים לפזר אבק כוכבים.

את מגרשי "קצף" המיתולוגיים, הקיימים ובועטים משנת 1958 במבואותיה הדרומיים של חיפה, מכיר כל מי ש"ירוק" בנפשו. המגרשים, שקיבלו את שמם עקב סמיכותם למפעל סבון בשם זה, הפכו עם השנים לאימפריה עבור אלפי ילדים שעברו במחלקת הנוער, בדרך אל תהילת הכדורגל. מאחורי הקמת קצף סיפורי גבורה רבים- כמו התגברות על סחף, בעיות ניקוז, אבנים מתדרדרות ורוחות פרצים, אבל נקודת המפנה המשמעתית הייתה ב"מהפכת 1992" עם רכישת מועדון הכדורגל מכבי חיפה על ידי יעקב שחר. מתוך הכרה שהנוער הוא עתיד המועדון, החליט להשקיע מיליוני שקלים בהקמת היכל כדורגל לנוער ולחכור את "קצף" כדי שיוכל לפתח את המתחם על פי הדרישות האירופאיות הגבוהות ביותר. מאז  הפך קצף ליהלום שבכתר, מודל לחיקוי עבור קבוצות מהארץ ומחו"ל, חלומו הרטוב של כל שחקן חיפני, כמו גם שחקנים אורחים. המנכ"ל לשעבר איתמר צ'יזיק שנכנס לתפקידו ב-2002 נתן "פוש" נוסף למחלקת הנוער וכיום, במתחם "קצף" פרושים שלושה מגרשים מדושאים ועוד מגרש סינטטי, הצעקה האחרונה בעולם הכדורגל, כך שניתן לקיים בו זמנית ארבעה משחקים. עוד לפני שההתאחדות לכדורגל הוציאה הנחייה שבמגרשי נוער יוקמו יציעים, ראו במכבי חיפה את הנולד ואת מקומה של תלולית העפר ששימשה כ"גבעת צעקות" להורים ואוהדים, תפסה טריבונה מקורה הצופה לנוף פסטורלי של מורדות הכרמל ובה 500 מקומות ישיבה. לרשות שחקני המועדון עומדים ארבעה חדרי הלבשה ממוזגים, עם מקלחות ושירותים צמודים. שופטים "נלחמים" כדי לשפוט ב"קצף" כי מחכה להם חדר חמישה כוכבים, רק לעלות ולשפוט. עוד במתקן ב"קצף", חדרי מנהלה מפוארים למנהל המחלקה, למנהל המקצועי, חדר טיפולים ומזכירות.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY