מסלול הזהב

בקרוב על מסלול חדש צילום: צבי רוגר
בקרוב על מסלול חדש
צילום: צבי רוגר

 

חנוכת מסלול מיוחד לאוכלוסייה המבוגרת, תפתח את אירועי הגימלאידה ה–10 בחיפה ביום שני הקרוב. יהב: “גאים להוביל את חזון ‘עיר פעילה ובריאה’, של ארגון הבריאות העולמי”

עיריית חיפה מכשירה בימים אלה מסלול הליכה מיוחד לגמלאים. הוא ייחנך ביום שני הקרוב, כחלק מפתיחת אירועי הגמלאידה ה–10 בעיר. מדובר במסלול הליכה ראשון מבין ארבעה מסלולים, שמופו במסגרת מחקר רחב היקף שהתנהל בשנה האחרונה ע”י אוניברסיטת חיפה בשיתוף אוניברסיטת סטנפורד ועמותת שילה.  במהלך המחקר סומנו על ידי קבוצות גמלאים שהשתתפו בו, מכשולים ומפגעים ואלו טופלו על ידי העירייה. בנוסף שופר גם הגינון לאורך המסלול ובקרבתו, על מנת להבטיח שההליכה תהיה גם בטוחה וגם נעימה. למסלול קוראים “מסלול הזהב” ועשרות גמלאים יחנכו אותו בצעדה משותפת, אותה יוביל ראש העיר יונה יהב. את המסלול הנגישה עיריית חיפה, בשיתוף עמותת שילה עבור תושבי העיר הוותיקים במטרה להעלות את המודעות לחשיבות הפעילות הגופנית והשמירה על אורח חיים בריא בכל גיל.

יהב אמר: “חיפה גאה להיות העיר הראשונה והמובילה ביישום חזון ‘עיר פעילה ובריאה’, שגובש על ידי ארגון הבריאות העולמי. במסגרת זו, פועלת עיריית חיפה בשיתוף עם ארגונים ומוסדות מחקר מובילים, על מנת ליצור שגרת חיים פעילים ובריאים תוך פיתוח תשתיות פיזיות ותכניות בריאות וספורט, המתאימות לבני הגילאים השונים”.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY