אירוע חגיגי התקיים השבוע בעיר עכו, בהשתתפות תושבים, אנשי תיירות ובעלי צימרים ומלונות בעיר, בעלי מסעדות, גלריות ואנשי תקשורת.מסעדת אורי בורי, המיתולוגית נפתחה רשמית מחדש, באירוע גזירת סרט שכלל הופעה ייחודית של מקהלת שלש הדתות, של העיר עכו, בהשתתפות אורחים רבים. המסעדה כידוע, הייתה סגורה בעקבות שיפוצים נרחבים, בתום המאורעות.מלון אפנדי שופץ אף הוא ונפתח למבקרים.  

בעלי מסעדות מובילות בעיר בעתיקה, כדוגמת: מסעדת רות'ס, אל מארסה, דוניאנה, סאמא, מסעדת הספינה בנמל, פלוקה, טורקז, ציינו בחיוב,  את העלייה המשמעותית שנרשמת לאחרונה במספר התיירים , עלייה של עשרות אחוזים, הבאה ליידי ביטוי, במקומות הלינה, במסעדות, בשווקים ובאתרי התיירות הרבים. תושבי העיר, המגיעים לבלות ולהינות בעיר בשוק ובמסעדות. התיירנים ובעלי המסעדות ציינו את האוירה החיובית, סביב חזרת התיירים לעיר.

צימרים  חדשים רבים נפתחו לאחרונה, ואף צימרים שנשרפו בפרעות ושופצו מחדש בניהם: מליסנדרה , איטאנה, צימרים של רשת האוס סטורי,  ששופצו  לאחרונה  אחרי הפרעות. כולם ייחודיים ומאפיינים יותר מכל את היופי של העיר העתיקה.  בעלי הצימרים הגיעו לארוע שציין יותר מכל את החזרה לשגרה.

מירב קרני בעלת צימרים שנפתחים מחדש בעיר עכו : "אנו מתרגשים מהאירוע היום שמסמן יותר מכל את החזרה לשגרה.

בזמן הקורונה עשינו התאמות והפכנו את הרשת שמפעילה 7 סוויטות למרחבים אוטונומיים על מנת לשמור על האורחים שלנו מפני המגיפה ומבלי לגרוע מהייחודיות שיש לנו ברשת, לאחר כמה חודשים חווינו פרעות איומות חלק מהמקומות נשרפו, נחרבו והושחתו.  פעלנו במרץ לשקם את כולן וכיום כל הסוויטות עובדות וזוכות לשבחים רבים. אנו פועלים בשיטת אירוח אוטונומי ייחודי שקיים באירופה ובחו"ל. מדובר בטרנד שתופס תאוצה. 

האורחים המתארחים בכל הצימרים בעיר נהנים גם מסיור בגלריות ייחודיות – בניהם גלריית אומנות, שנפתחה לאחרונה בעיר -NAOMEA   של היזמת אסתי קהתי , בגלריה יתקיימו מפגשי מואנים סדנאות אומן  ועוד..

בימים אלה, אף החל  שיפוץ נרחב של נמל עכו בהשקעה  כוללת של כ30 מיליון שקל. הנמל המשופץ יהפוך , על פי התכנון לאחד הנמלים היפים בעיר. עריית עכו, החברה לפיתוח עכו  העתיקה ומשרד התיירות אישרו את התוכנית לשיפוץ משמעותי ונרחב של כל אזור הנמל, שהינו למעשה אזור התיירות והדייג המרכזי בעיר, המושך אליו מיליוני תיירים בשנה. מדובר בתכנון מקיף וכולל, הממקסם את הפוטנציאל הנופי של הנמל תוך התייחסות מרחבית לתיירות, לדייגים ולתושבי האזור. התחדשות נמל עכו תיצור מרחב ציבורי חדש ופתוח, שיהווה אתר מרכזי בעיר. התכנון הכולל להתחדשות הנמל, יכלול את הנמל, כיכר הדייגים, חאן אל עומדן, רחבת המגדלור, הטיילת המקיפה את הנמל,  מסלעת שובר גלים  מחסן הדייגים, דוכני הממכר ועוד.. 

התחדשות נמל עכו תיצור מרחב ציבורי חדש ופתוח, שיהווה אתר מרכזי בעיר. התכנון הכולל להתחדשות הנמל, יכלול את הנמל, כיכר הדייגים, חאן אל עומדן, רחבת המגדלור, הטיילת המקיפה את הנמל,  מסלעת שובר גלים  מחסן הדייגים, דוכני הממכר ועוד. פיתוח השכונות המואץ, בהמשך להסכמי הגג, העלה את מספר תושבי עכו ומקדם את הכלכלה והעסקים.

לדברי מיכל שילוח גל-נור, מנכ"לית עמותת זמן גליל מערבי: "אנו גאים על בחירתו של ארגון JNF ארה"ב בנו לניהול מרכז המידע ועוד יותר גאים על בחירתו לחדש את המרכז ולהשקיע בו מחדש מתוך אמונה מלאה בעתידה של עכו והגליל. אנו מאמינים, כי התיאום והפעילות המשותפת של התיירנים בגליל המערבי, בסיוע JNF ארה"ב, הינם חיוניים על מנת לאפשר לתיירות באזור להפוך לענף צומח, בר קיימא ומתפתח. 

העיר עכו ציינה  באירוע , גם את החזרה לשגרה  בתחום התרבות,  והצלחתו של היכל התרבות החדש בתכנונם של האדריכל חיים קהת והאדריכל טל דויטש בהשקעה של 50 מיליון ₪. מדובר באחד הפרויקטים הגדולים והמושקעים בעיר, שמארח בהצלחה את מיטב מופעי התרבות בישראל , לצד מתחם המצודה, הנמצא באזור אולמות האבירים המארח  גם הוא עשרות מופעים בשנה. 

ראש העיר שמעון לנקרי:   העיר עכו נמצאת ,בימים אלה בתנופת פיתוח וצמיחה מואצת. רק בשבוע שעבר יצאו לשיווק כ2000 יחידות דיור במזרח העיר וזאת לצד פיתוח משמעותי של התיירות בעיר שמקודם אף הוא.  תושבי העיר , נהנים מהפיתוח התיירותי, מהפתיחה המחודשת והמרגשת של מרכז המבקרים, מסעדות ומפתיחת צימרים חדשים.. הפתיחה מחדש של מסעדת אורי בורי  ומרכז המבקרים JNF  ,לצד פתיחת צימרים חדשים, ובנייה  מואצת של בתי מלון  ממחישה יותר מכל את העובדה , שעכו הייתה ותהייה עיר מובילה בתיירות וקולינריה. אני מברך את אורי בורי ואת כל בעלי המסעדות והעסקים, להמשך הצלחה, וגאה יותר מכל בתושבי העיר ובהישג המשמעותי שרשמנו השבוע, עם קבלת פרס החינוך.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY