ההרשמה לאחת המלגות הפופולאריות ביותר בישראל בה משתתפים מעל ל- 22,000 מכלל הסטודנטים ברחבי המדינה פתוחה בימים אלו ויכולה להפוך את החיים בקמפוס להרבה יותר קלים ונעימים. המלגה בעיר חיפה עומדת על סך 5200 ש”ח לשנת חונכות, תמורת 4 שעות שבועיות וישנם פרויקטים עם אפשרות למלגה מוגדלת. בחיפה יש מגוון רחב מאוד של אפשרויות לקבלת מלגה בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד, בקרב ילדי ביה”ס יסודיים וביה”ס על-יסודיים בפרויקטים מגוונים של פעילות קבוצתית חינוך מדעי, חינוך לבריאות, מרכזי למידה, מרכז העשרה ועוד.

אלון גלרון, מנכ”ל פרח מציין כי “פרח הוא תכנית לאומית להשפעה חברתית שבאמצעותה מממש המל“ג את חזונו ומעודד את הסטודנטים למעורבות חברתית. ארגון גדול ומנוסה, בפריסה רחבה שזכה בפרסים על תרומתו לחברה הישראלית לאורך שנים. המודל של פרח מוכיח את עצמו שנה אחר שנה, משוכפל במדינות שונות בעולם, ונחשב למחלק המלגות הגדול ביותר בישראל מבחינת תקציב והיקף פעילות. אבל ההשפעה האמתית של פרח היא זו שמתרחשת על בסיס יומיומי ומרגישים אותה בבטן, בפנים. זה אותו ילד שמבין שהוא מסוגל או הסטודנט שזכה לשמוע סוד שאף אחד לא שמע”.

מלגת פרח, בין המוכרות בארץ, מפעילה סטודנטים רבים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. זוהי אחת המלגות הפופולאריות אשר מאז הווסדה השתתפו בה מעל
ל- 700,000 סטודנטים. סטודנטים רבים מעידים שמלגות מהוות חלק אינטגרלי ואף מהותי מהכנסותיהם במהלך לימודיהם וגם מאפשרות להם לעשות משהו טוב בדרך. “פרח מייצר מפגשים עם משמעות. בעולם מלא רעשי רקע וסרק, החונכות בפרח מאפשרת לחונכים לזהות את המשמעות האישית והחברתית הטמונה בפעילותם.  חוויה בעלת עוצמה רבה בחייו של הפרט, כשלא פעם יש לה השפעה מכרעת על עיצוב אישיותו והתנהגות”. מציין גלרון ומוסיף “מהמפגשים של פרח כולם יוצאים נשכרים, הסטודנטים, הילדים והחברה הישראלית כולה. אנו נרגשים לקראת פתיחת שנת הפעילות ומצפים לגידול נוסף במספר הנרשמים לפרח”.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY