ממיטב הסרטים החדשים של השנתיים האחרונות ברומניה שיוצגו לראשונה בישראל – מתוכן שש בכורות
(* כל הסרטים עם כתוביות בעברית ואנגלית) הפסטיבל בחסות המכון הרומני לתרבות ובניהולה איריס לקנר MOVIEMANIA הפסטיבל יארח שלושה יוצרים אורחים מרומניה סרט פתיחה: “משפחת מורומטה” – בנוכחות המפיק, טודור ג’ורג’יו (זוכה הגדול בטקס האוסקר הרומני 2019, ה’גופו’, שהתקיים ב – 19.03 וגרף 10 פרסים בקטגוריות: הסרט הטוב ביותר, צילום, RSC, עריכה, סאונד, עיצוב אומנותי, איפר ועיצוב שיער, השחקן המבטיח וחביב הקהל) סרט נעילה: “חגיגת יום ההולדת” – בנוכחות הבימאי, דן קישו סרט ביכורים: “סוד האושר” – בנוכחות הבימאי והשחקן הראשי, ולאד זמפירסקו החל מ-11 באפריל ולאורך כל החודש בסינמטקים השונים ברחבי הארץ ביניהם:ת”א| ירושלים| חיפה|הרצליה| חולון| שדרות|ראש פינה

 פסטיבל הקולנוע הרומני 2019 יתקיים בין התאריכים 11-30 באפריל בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה, חולון, שדרות וראש פינה.

הפסטיבל נערך בחסות המכון הרומני לתרבות בישראל ובניהולה של איריס לקנר MOVIEMANIA והוא יעניק לצופים הזדמנות להכיר ולהיחשף לשמונה סרטים מהמיוחדים של השנתיים האחרונות ברומניה ולהציגם לקהל הישראלי.

הסרטים המציגים: “משפחת מורומטה”, “צעד אחד מאחורי השרף”, “לא איכפת לי אם ההיסטוריה תזכור אותנו כברברים”, “סוד האושר”, “צ’רלסטון”, “חגיגת יום ההולדת”, “ביש מזל” ו”סיפור אהבה של קיץ”.

הגל החדש של הקולנוע הרומני רכש לו מקום של כבוד בקרב אנשי תעשיית הקולנוע העולמית ובקרב הצופים הנלהבים המעריכים את האותנטיות, איכויות המשחק והייחודיות הניבטת מבין הסרטים של השנים האחרונות.

איריס לקנר MOVIEMANIAהמנהלת האמנותית של הפסטיבל: “לאחר החיפוש אחר הקולות החדשים בסצנה הקולנועית ברומניה, אני שמחה להציג 8 סרטים חדשים – שהשתתפו בפסטיבלים בינלאומיים וחלקם זכו בפרסים שונים. הסרטים משקפים את רומניה של היום תוך התייחסות לעבר ולעתיד לבוא. רומניה שיש בה מן החדש והמתקדם לצד הנוסטלגי והמתכתב עם אירועים שונים בעברה”.

מרטין סולמון, מנכ”ל המכון הרומני לתרבות תל אביב: “פסטיבל הסרטים הרומני 2019 בישראל מביא עמו את בשורת הסרטים הרומנים החדשים המוערכים שזכו בהוקרה ובפרסים בינלאומיים. הפסטיבל מצטרף לחגיגות 15 שנה למכון הרומני לתרבות בישראל”.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY