סך הכל הוסמכו בבנייני האומה בירושלים 1,195 עורכי דין חדשים על ידי לשכת עורכי הדין. בטקס השתתפו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, יו”ר הלשכה עו”ד אבי חימי ויושבי ראש מחוזות הלשכה ובכללם יו”ר מחוז חיפה, תמי אולמן ועו”ד ואאל חלאיילה, יו”ר ועדת ההתמחות הארצית * נציגי מחוז חיפה התרגשו לקבל למחוזם את עו”ד דוד לוי שעל אף היותו חולה בפרקיסון לא ויתר, עבר בהצלחה את המבחנים והגיע לטקס ההסמכה בליווי אמו, עו”ד כרמל פיזואתי
**
טקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין התקיים ביום חמישי האחרון בבנייני האומה שבירושלים. בטקס הוסמכו 1,195 עורכי דין חדשים, בניהם 626 נשים ו-569 גברים. 150 ממחוז חיפה. בנאומו פנה ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אבי חימי, לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות ואמר כי “לשכת עורכי הדין ואני בראשה, לא ניתן לפגוע בעצמאותו של בית המשפט העליון שהוא מבצרה של הדמוקרטיה הישראלית ומבצרו של האזרח וזכויות האדם”.
יו”ר לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, עו”ד תמי אולמן, נאמה בפני הנוכחים באולם ואמרה: “זהו. אינכם גוזלים עוד. אינכם חוסים תחת כנפיה המגוננות של האוניברסיטה או המכללה, אין אתם נצמדים לעורך דין ותיק מכם אשר משגיח על כל צעד ושעל שתעשו, מפקח ומזהיר. מהיום אתם ברשות עצמכם. מהיום אתם יכולים לייצג אדם בבית המשפט, לחרוץ גורלות, לערוך חוזים הקובעים פיצויים בסכומי עתק או העשויים או העלולים להשפיע על חיים שלמים של ילדים רכים בשנים. אנשים יתנו בכם אמון. אל תפרו אותו. אל תסטו מדרך הישר. היו ישרים, דקדקנים וקפדנים בשמירת הערכים והעקרונות שצריכים להיות

נר לרגליכם, היו נכונים למלא את לב הוריכם ובני משפחתכם קרובים כרחוקים וכן גם את לבבות כולנו בגאווה”.

עוד אמרה עו”ד אולמן לכלל עורכי הדין החדשים: “זכרו שמקצוע עריכת הדין נותן לכם כלים מעולים לסייע לאחר השונה והחלש, אל נא תשכחו מעת לעת להתנדב לסייע למי שלא בורך כמוכם במקצוע כה ערכי, הצטרפו לארגונים, היבחרו לתפקידים, תתרמו. עשו את המיטב והמרב להשאיר חותם. להורים ולבני המשפחה: תודה לכם על החינוך, הליווי והתמיכה שהובילו אנשים צעירים אלה להצטרף היום לשורותינו. עלו והצליחו בדרככם!”.
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, שיבחה בנאומה שניים מהמוסמכים החדשים, דוד לוי, החולה בפרקינסון, שהצטרף למחוז חיפה ואברהם ראש, הלוקה בשיתוק מוחין, שזכו להיות בין המוסמכים החדשים.
לאחר הצטרפות 1,195 עוה”ד החדשים שהוסמכו הערב על ידי לשכת עורכי הדין, כרגע עומד מספר עורכי הדין הפעילים בישראל על 70,902.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY