בשורה ענקית לעיר חיפה. אינטל, ענקית הטכנולוגיה הבין-לאומית, הודיעה בטקס רשמי כי תקים בניין חדש שיתווסף לקמפוס הקיים בפארק מת”מ בחיפה ושיעסיק מספר שיא של עובדים – 6,000 מהנדסות ומהנדסים. עבודות הבנייה ויישור הקרקע החלו בשבועות האחרונים. בתחילת השבוע נערך טקס הנחת אבן הפינה לבניין החדש של אינטל חיפה שייקרא IDC12. אינטל למעשה מחברת את מרכז הפיתוח הנוכחי שלה בפארק מת”מ לבניין החדש, כדי שהשניים ישמשו מגה-קמפוס לתכנון שבבים. הבניין ייפתח ב-2023 ויהפוך למרכז הפיתוח הגדול ביותר בישראל. 

בטקס נכחו: גרגורי בריאנט, משנה למנכ”ל אינטל העולמית; עינת קליש רותם, ראש העיר חיפה,; קרין אייבשיץ-סגל, מנכ”לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, שלומית וייס, מנכ”לית משותפת של ארגון ההנדסה של אינטל, איציק סייליס, סמנכ”ל בכיר באינטל; עמי אפלבאום, יו״ר רשות החדשנות; פרופ’ עודד רבינוביץ, המשנה לנשיא הטכניון; מולי אדן, נשיא אינטל לשעבר; ודדי פרלמוטר, לשעבר בכיר באינטל.

מרכז הפיתוח החדש יתפרס על שטח של 70 אלף מ”ר. הוא יהיה אחד ממרכזי הפיתוח החדשניים בארץ שיתאים את עצמו לעידן שלאחר הקורונה וידגיש את התפיסה החדשה של עבודה מהבית ומהקמפוס. הוא יתוכנן כך שיאפשר לעובדים לעבוד גם בצורה פרטנית, אך גם בשיתוף פעולה באמצעות חללי עבודה משותפים חדשניים ומודולריים לקיום פגישות פרונטליות בשילוב משתתפים בווידאו. המרכז יכלול מסעדות פופ-אפ, מכון כושר, מרכז מבקרים ובתי קפה בסגנון workafe.    

מרכז ההיי-טק בחיפה יעסיק מהנדסי חומרה, תוכנה ו-AI, מתחומי הנדסת חשמל, תוכנה ומדעי מחשב, בעבור מנעד רחב של תפקידים, החל מסטודנטים ועד למהנדסים מנוסים ובעלי תארים מתקדמים שיעסקו בפרויקטים מרכזיים שאינטל ישראל עוסקת בהם מהמטה העולמי. ישכנו בו קבוצות הפיתוח מעולמות המחשוב, דאטה והקלאוד, שיעסקו בפיתוחים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם. אינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר בישראל עם 14,000 עובדים. היא מעסיקה כיום כ-5,000 עובדי פיתוח בחיפה ואחראית לאלפי משרות נוספות עקיפות בחיפה ובכל אזור הצפון. 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY