זה נשמע כמו עלילה של סרט רומנטי צרפתי: רוקסן רוז (29) עולה מצרפת, סטודנטית לעיצוב בשנקר שעבדה כמלצרית בבראסרי שם התאהבה בשף נביל חנא (32) ערבי נוצרי מהכפר ראמה שבגליל. יחד הם עזבו הכל ופתחו החודש את הבר הקולינרי Rive West בעיר התחתית. מייק בראנט היה כותב על זה שיר 

ברחוב יפו נפתח בר קולינרי צנוע אך מבטיח לפני כמה שבועות. הבר עם העיצוב המוקפד מסתיר מאחורי סיפור רומנטי שלמרות שגיבוריו לא כיוונו לכך הוא בהחלט משדר אופטימיות דווקא בימים שאחרי מהומות מצבע ‘שומר החומות’ שחלק מאותם מהומות שהתרחשו בחיפה היו לא הרחק משם “אנחנו לא אנשים פוליטיים” מסבירה לי באמת ובתמים רוקסן רוז שפתחה את הבר Rive West בעיר התחתית לפני כמה שבועות “אנחנו פשוט שני אנשים שהתחברנו ואנחנו חיים בזוגיות מאוד מאוד טובה. הדת מן הסתם היא פקטור במדינה הזאת כי אי אפשר להתעלם מזה אבל אנחנו החלטנו להתעלם מזה כי זה לא משנה לנו. הוא בן אדם ואני בן אדם ואני התחברתי לאופי שלו ולאישיות שלו והוא התחבר לאופי שלי ואז כל מה שמסביב זה שטויות”. 

ספרי לנו קצת על המקום ?

“פתחנו בר קולינרי או גסטרו בר שזה בעצם בר שנותן חוויה קצת יותר אלגנטית וקצת יותר מפנקת מבחינת אוכל וגם אלכוהול. רצינו ליצור אווירה שהיא פחות שגרתית גם לגרום לאנשים להרגיש ממש בנוח במקום הזה עם חווית שירות מפנקת”.

איך נולד המקום ?

“אנחנו לא חיפאים והגענו לפה כדי לפתוח את המקום הזה מתל אביב. פתחנו את זה אני ובן הזוג שלי ואחיו. אנחנו עובדים בענף המסעדנות כבר שנים רבות. נביל עבד כטבח במסעדות נחשבות  כמו הבראסרי ו’קפה פופולר’ שם היה מנהל תפעולי. הרגשנו שיש לנו מספיק ניסיון ומספיק ידע כדי להגשים חלום ולפתוח משהו מקומי משלנו. 

בגלל שאני מגיעה מתחום המלצרות החלטנו לאחד כוחות והוא מטפל באוכל ובתחום האירוח בינתיים יש לנו המון מזל והלקוחות נהנים מהמקום שלנו ונהנים לחזור ואנחנו מקבלים ביקורות ממש טובות שזה מאוד מאוד משמח”.

אז מה ניתן למצוא בבר הקולינרי שפתחו זוג האוהבים ? “אין לנו מצד אחד מנות ‘מופרחות’ מצד שני כן יש מנות כמו סינטה כבושה עם סלט עלים. ריזוטו ערבי עם תמנון צרוב על הגריל. נביל אוהב אוכל שעשוי מחומרי גלם טובים ובתור צרפתייה שאוהבת אוכל מאוד פלצני זה ממש טעים”.

איך מנהלים מקום כזה בתור זוג ?

“זה לא קל אני חושבת שהזוגיות שלנו עדיין מחזיקה למרות שאנחנו ביחד כל יום כל היום בעבודה ובבית זה רק בגלל שהוא במטבח ואני בחוץ. אם היינו באמת פיזית כל הזמן ביחד אז אולי זה היה אחרת”.

ואיך אתם מוצאים עצמכם בין כל המסעדות והפאבים של התחתית ?

“זה באמת מקום שסוחף אנשים במיוחד בסופ”ש. אנחנו מצאנו את הנישה שלנו. מקום אינטימי שצובר קהל שאוהב אווירה, אלכוהול והוא אנין טעם”. 

Rive West דרך יפו 48

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY