קונספט קולינרי חדשני ופורץ דרך, המותאם לעידן הקורונה, לוקח את הקונספט של מטבחי הרפאים קדימה ומציע משלוחי אוכל במספר קונספטים שונים ומנצחים ממטבח מתקדם אחד בהובלת השפים יאיר פיינברג ואלי הופנר. בהקמת המיזם הושקעו כ-2 מיליון ₪

 העידן החדש של משלוחי האוכל בישראל אשר החל בשנים האחרונות, בעקבות העדפה לחיסכון בזמן ונוחות, קיבל תנופה אדירה עם פרוץ משבר הקורונה וחובת הריחוק החברתי. אחד הביטויים המובהקים למהפכת משלוחי האוכל הינו הקונספט שכובש בשנים האחרונות את עולם הקולינריה העולמי ומגיע עתה לישראל- “מטבחי הרפאים” ו”מסעדות הענן”, כלומר מסעדות שאינן מציעות מקום פיזי לאירוח סועדים, אלא מסתמכות על משלוחים, כערוץ השיווק היחידי של האוכל.

מיזם קולינרי חדש בשם “רוחות של תשוקה” שבראשו עומדים צמד שפים ויועצים קולינריים יאיר פיינברג ואלי הופנר (בעלי חברת הייעוץ הקולינרי פיינקוק) לקחו את הקונספט המוכר של מטבחי רפאים/מטבחי משלוחים קדימה ורקחו במשך חודשים ארוכים קונספט קולינרי חדש, שהבשורה המרכזית שלו היא תפריט חכם ומדויק המאפשר לשחק עם חומרי הגלם ובכך להוציא ממטבח קטן יחסית אך משוכלל ומאובזר, תפריטים של 5 מסעדות, 5 קונספטים קולינריים שונים, מגוונים ומוקפדים, הישר לבית הלקוח. כחלק מהקונספט, המנות תוכננו, מוכנות ומוגשות בהתאמה מקסימלית למשלוחים, בדגש על הקפדה כי טעמו וצורתו יישמרו גם אחרי שטולטל בדרכים. 

שף יאיר פיינברג: “הקונספט הייחודי, נבנה בצורה מדויקת בכדי לפצח את המשוואה של כיצד להצליח לשרוד את השינויים הכלכליים בעידן הקורונה. לקחנו את הקונספט של מטבח רפאים ושיכללנו אותו למטבח קטן שמכיל 5 קונספטים קולינריים שונים, שמשווקים כל אחד בנפרד, כלומר 5 עסקים שיוצאים ממקום אחד. מדובר על חיסכון משמעותי מאוד בכח אדם, יעילות ובקרה מוגברת, טיב אוכל ברמה גבוהה ולא פחות חשוב- מנות שף במחירים לכל כיס”. המטבח ממוקם בחיפה וישרת בשלב הראשון את תושבי חיפה והאזור. בשלב הבא מתוכננים מטבחים נוספים שישרתו את הצרכנים ברחבי הארץ.

הקונספט הראשון נקרא ג׳מילה ג׳מיל ותמצאו שם מגוון כריכי ארוחה המורכבים מלחמניות משוגעות עם בשר, עוף, דגים ואפילו אופציה טבעונית. הקונספט השני והמסקרן נקרא קוקוריצה וניתן למצוא שם את כל מה שקשור לעוף, החל מחלקי עוף בגריל וסלט עוף אסייאתי ועד שניצל וכנפיים קריספי. בעתיד הקרוב יצטרפו למיזם תפריט קונספט סלטים מיוחד וקונספט מתוקים.

קבוצת היזמים, מורכבת מארבעה שותפים, ערן לוי מייסד רשת המסעדות האסיאתיות טאטאמי ואזומאמי, איש הפרסום שון שאול  וצמד השפים והיועצים הקולנריים יאיר פיינברג ואלי הופנר (הבעלים של חברת הייעוץ הקולינרי פיינקוק) הם אלה שהגו את הרעיון למטבח ״נסתר״ חדשני ואיכותי שעובד רק במשלוחים.

 שף יאיר פיינברג הוא בוגר מגמת בישול וניהול של ‘בית הספר לקולינריה של פול בוקוז’ בצרפת (INSTITUTE PAUL BOCUSE). עם סיום לימודיו בישל במשך שנים רבות במסעדות מעוטרות בכוכבי מישלן בפריז, פרובנס וטוסקנה. בשנים שלאחר שובו לארץ בישל כשף במסעדות שונות, עסק בייעוץ קולינרי לשוק המקצועי, בהפקת אירועי גורמה ובהוראת בישול בבתי הספר המובילים בארץ. בנוסף, שימש יאיר כיועץ קולינרי של תוכנית הטלוויזיה הוותיקה “קרב סכינים” בה הוא ליווה באופן אישי את שף אלפרדו רוסו ואת שף סטפן פרואה דה וו. בשנת 2011 פתחו יאיר ואלי את חברת FeinCook המתמחה בייעוץ קולינרי למסעדות, רשתות, יצרני מזון בתחילת דרכם, מפעלי מזון מהוותיקים בישראל וסטארטאפים בתחום ה-Food tech.

שוק משלוחי האוכל מגלגל ברחבי העולם, נכון לשנת 2018 כ-83 מיליארדי דולרים, כאחוז מכלל שוק האוכל ו-כ-5% מסך האוכל שנמכר במסעדות ומזנוני מזון מהיר, עם קצב התפתחות של כ-3.5 אחוזים בחמש השנים הקרובות. 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY