אמיר טלמור ורמי גינת, מייסדי מסעדת לימוזין הפופולארית, פתחו בביג קריות את הסניף השביעי של הרשת שלהם בורגר סאלון, ההמבורגרים נעשים מבשר טרי שמסופק מחוות לימוזין ונטחן מול הלקוחות. "הטעם שאלוהים התכוון אליו נמצא פה, בשר יותר טוב ממנו לא ניתן לעשות", הם אומרים 

רשת בורגר סאלון השיקה את סניפה השביעי בביג קריות בנוכחות קומץ עיתונאים ותקשורתנים שקיבלו הוראה לבוא רעבים במיוחד. הסניף מצטרף לותיק יותר ברוממה בחיפה ולעוד חמישה סניפים ברחבי הארץ בין השאר בזכרון יעקב, ראשון לציון ותוך חודשיים יפתחו שני סניפים נוספים בקדימה וביהוד כך שתדעו, אם יזדמן לכם להגיע לדרום.

בעלי בורגר סאלון הם אמיר טלמור ורמי גינת ("כמו רפי גינת")  מקימיה ובעליה של מסעדת לימוזין ברמת ישי, שנחשבת בעיני רבים למסעדת בשר הטובה בארץ. טלמור וגינת מתכוונים לשחזר גם בסניף בורגר סלון קריות את ההצלחה. "ביג קריות נחשב לאחד הקניונים הטובים בארץ ומאוד פיתה אותנו להגיע לכאן. בבורגר סאלון הבאנו את מי שאנחנו ואת מה שעשינו בלימוזין למקום של המבורגרים. יש לנו כמה חוקים שאנחנו לא עוברים עליהם", הם מבהירים, "הבשר כאן הוא טרי, לא בא במגע עם ניילון ולא נכנס לוואקום, אצלנו אין פטנטים של קדמה, בהתאמה לסמל שלנו הזאב שתמיד ישאר פראי וטבעי, בלי שיטות של מפעלים ותעשייה".

כפי שאפשר לראת במסעדה הבשר נטחן מול עיני הלקוחות  והלחמניות נעשות  במקום. "התיבול הכי חשוב של אוכל זה הטריות שלו , הטעם שאלוהים התכוון אליו נמצא פה בבשר הזה", אומר גינת,  "בהתחלה דווקא חשבנו על מסעדה של מזון מהיר משהו כמו פלאפל אבל אחר כך הבנו שאי אפשר לאכול המבורגר בישיבה וצריך מקום נעים וגם שאפשר לשטוף בו ידיים כי יש גם רטבים וקטשופ ב'סיפור' הזה".

הזכיין של הסניף בביג קריות הוא אמיר פוסטלניק שהוא בעליה של חברת גדר וגן חיפה שהיא ידועה בתחום ההפקות ויש לה מוניטין רק של 50 שנים בתחום. פוסטלניק מנהל את הסניף יחד עם בנו החתיך רועי שעבר השתלמות של שנה שלמה ברשת, כפי שהם סיפרו. "אנשם אוהבים לבוא לכאן וחוזרים שוב ושוב, האיטליז במקום עובד בצורה בלתי רגילה והמון אנשים, פה ובסניף ברוממה קונים בשר ועושים את ההמבורגרים בבתיהם".

הסניף בביג קריות מעוצב בסגנון ובאווירה משובבי לב של דיינר אמריקאי ועל הקירות תלויים צילומים מחוות הבקר של הבעלים. "הקונספט של הרשת הוא fast casual –  אוכל מהיר בתנאים של מסעדה" מוסיף טלמור ואומר: "גם רמי וגם אני התחלנו את דרכנו כבוקרים. אנחנו חיים את עולם הבשר ומפקחים על התהליך ממש מראשיתו, משדה המרעה ועד למוצר הסופי עם הקפדה אין סופית על טריות ועל איכות".

מי שאינו רגיל לראות את תהליך הכנת ההמבורגרים יכול להיות מרותק לעבודתו של הקצב, תהליך טחינת ועשיית הבקר שנטחן כאמור פרונטלית לעיני כל.

"אנחנו מגדלי בקר, הבשר הוא מהחווה שלנו ליד תמרת הכל מזון טבעי ללא אנטיביוטיקה", אומר גינת, "אנחנו נותנים בשר שהוא  כמעט במחיר של זה של מקדולנד אבל את הכי טוב שיש. לא ניתן לעשות בשר יותר טוב מזה כי אם היה ניתן הייתי עושה את זה. האחידות ברשת מלאה , בגלל שיטת העבודה האחידה לא משנה אם אתה שם במטבח טבח עם ניסיון של עשר שנים או אדם חסר מקצועיות כי הבשר יצא אותו דבר. פתחנו את הסניף הזה בחשש שהוא יפגע בזה של רוממה אולי כי הם יחסית קרובים אבל זה לא קרה ולשמחתי גם אין כאן אינטריגות בין העובדים, הלוואי שכל הזכיינים היו כך".

בנוסף לקציצות ההמבורגר הבשרניות, מציעים ברשת מנות עם "טוויסט" מיוחד: מנת המבורגר אשר מוגשת עם נתחי אסאדו בשרניים מעל הקציצה, קציצה אשר בתוכה משולש גבינה מומס, קציצת סלמון, קציצת פרגית, המבורגר הודו נטול שומן – וברוח הטבעונות שמנשבת כאן – אף קציצת המבורגר טבעונית שעל פיתוחה עמלו חודשים ארוכים כדי לשוות לה מרקם וטעם "בשרניים".

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY