הסייעת החינוכית רתמה את ילדי הגנים בחדרה למיצג ענק להשבת החטופים והחטופות

בשבוע שעבר הושק מיצג "רחבת התקווה". האירוע התקיים ברחבת בניין העירייה. את המיצג יזמו צוותי החינוך בגני הילדים בחדרה אשר משלבות פעילות אומנותית בעלת ערך קהילתי בשגרה. השנה, בצל האירועים המורכבים, החליטו בגני הילדים לקיים תערוכה בסימן קריאה לשחרור החטופים מעזה. במסגרת התערוכה יוצגו מספר מיצגים מרגשים של ילדי גנים שונים בעיר. כל אחד מהמיצגים מבטא בדרכו את הרצון לשלום, אחדות ותמיכה בחטופים ובמשפחותיהם

איתן אלחדז ברק

את המיצג הצבעוני והמרשים יזמה תומכת החינוך (סייעת) קרנית זעירי אליה הצטרפו צוותי הגן בעיר : "המיצגים השונים שנוצרו על ידי ילדי הגנים, בני משפחותיהם והצוותים החינוכיים מציגים פסיפס עשיר של תקווה, אחדות ותמיכה קהילתית. כל גן הביע בדרכו הייחודית את שאיפותיו ורצונו לתמוך בחטופים ובמשפחותיהם ועל הילדים המיוחדים הללו גאוותנו הגדולה".

 

המיצגים השונים שנוצרו על ידי ילדי הגנים, הצוותים החינוכיים ובני המשפחות מציגים פסיפס עשיר של תקווה, אחדות ותמיכה קהילתית. כל גן הביע בדרכו הייחודית את שאיפותיהם ורצונם לתמוך בחטופים ובמשפחותיהם. מיצגים כמו "משאלות של תקווה" ו"שרשראות של איחוד וסולידריות" מדגישים את החשיבות של חיבור הקהילה והתמיכה ההדדית, בעוד "גן התקווה" ו"מכתבים מהלב" מצביעים על הרצון להעניק מסרי עידוד ותקווה באמצעות צמחים ומכתבים מצוירים. מיצגים נוספים כמו "נקודות האור שבגרפיטי" ו"מסכות של תקווה ושלום" משדרים אופטימיות ושאיפה לשינוי חיובי. יחד, כל המיצגים הללו ממחישים את הכוח של האמנות ביצירת דיאלוג והשראה לחברה כולה, ואת האמונה העמוקה בתקווה ובחוסן של הקהילה.

 

כחלק מהאירוע יתקיים מופע מחול של להקת 'צבעי מחול' וקטע שירה ונגינה בביצוע הקונסרבטוריון העירוני, שיבוצע על רקע צבעי המיצגים. התערוכה תישאר פתוחה לקהל הרחב עד לתאריך 26 ביוני 2024.

 

בין המשתתפים המרכזיים באירוע: ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה, סתיו לוי תושבת העיר, בת זוגו של עידן שתיוי, אחד מהחטופים בעזה, שתשתף את סיפורה האישי והמרגש. קרנית זעירי, יוזמת התערוכה, מדריכת ומומחית חינוך שתציג את מטרות המיזם ואת העשייה המיוחדת מאחוריו והרב בן ציון נורדמן, יישא דברי תפילה ואיחול לחזרתם הבטוחה של החטופים.

 

ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה: "לרשויות המקומיות והכוחות הקהילתיים הפועלים בהן יש משקל רב בקידום ערכים ורעיונות. הקריאה לשחרור החטופים בעזרה היא חובתנו ועלינו לאתר ולנצל כל אפשרות לזעקה זו. האירוע מהווה קריאה חזקה לאחדות ותקווה, ומציג כיצד כוחה של קהילה יכול להביא לשינוי חיובי ולתרום לשחרור החטופים. תושבי חדרה והסביבה מוזמנים להגיע, להשתתף ולתמוך במיצג החשוב הזה"

מטה משפחות החטופים: ״אנחנו מתרגשים מאוד לקבל תמיכה ואהבה של ילדים רכים במטרה החשובה הזאת של החזרת החטופים הביתה. 120 החטופים והחטופות הם מכל גווני הקשת של החברה הישראלית והקריאה לשחרורם מגיעה מעם ישראל כולו.

לא תהיה לנו תקומה עד שכל החטופים יחזרו לביתם ומשפחתם – החיים לשיקום והחללים והנרצחים לקבורה ראויה בארצם.

אנו מברכים ומודים על כל יוזמה ופעילות המשאירים את החטופים במודעות ובראש סדר היום הציבורי.

מנצחים כשכולם חוזרים!״

 

 

ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה: "הלוואי ולא היינו צריכים להכריז על רחבת העירייה כרחבת התקווה. תודה ליוזמים על מיצג שמחבר את הדור הצעיר למיזם משמעותי וערכי, שמגדיר את הלכידות שלנו כעם."

 

סתיו לוי, בת זוגו של עידן שתיוי, החטוף בעזה: "המחיר כבד מדי. אנחנו לא נוכל להשתקם כחברה עד שכל 120 האחים והאחיות שלנו יחזרו הביתה. בואו נהיה יחד באמת ונחזיר אותם כבר הביתה"."

 

מטה משפחות החטופים: ״אנחנו מתרגשים מאוד לקבל תמיכה ואהבה של ילדים רכים במטרה החשובה הזאת של החזרת החטופים הביתה. 120 החטופים והחטופות הם מכל גווני הקשת של החברה הישראלית והקריאה לשחרורם מגיעה מעם ישראל כולו"

 

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY