ערב דיאלוג בן דתי התקיים לציון חודש הרמדאן וארוחת איפטאר במרכז קלור של מתנס ליאו באק – מבית החברה למתנ"סים

ארוחת רמדאן חגיגית ומפגש רב דתי התקיים בשבוע שעבר במרכז קלור שלוחת מתנס ליאו באק  בעין הים. בארוחה השתתפו אנשי דת מכל העדות בעיר ונשאו דברים בזכות המחבר בין  אנשים מרקע שונה בני דתות ותרבויות מגוונות.

 מספרת על הערב המלכד סמיה דיאב מנהלת מתנ"ס ליאו באק: "המסר המרכזי שבלט בדברי אנשי הדת השונים היה אחד ויחיד "אפשר גם אחרת" הם חזרו והדגישו את מסרי האחווה והסובלנות העולים מן התפיסות התיאולוגיות של כל הדתות. כולנו בני אדם ולכולנו זכות לחיים שמבוססים על כבוד הדדי".

 האני אל פאהר מנהל מרכז קלור וסמיה דיאב מנהלת מתנ"ס ליאו באק היו גאים לארח את ראשי הדתות השונות בעיר: את הרב דוד מצגר ראש המועצה הדתית בעיר, השייח ראשאד אבו אל היג'א אימם מסגד גריינה, האב וויליאם אבו שקארה מהכנסיה היוונית קתולית, האמיר מוחמד שריף עודה ראש העדה האחמדית, האב יוסוף יעקוב מהכנסיה המארונית, הרב רפאל אוחנהנציג המועצה הדתית, הרב אמנון ריבק ראש קהילת אור חדש, האימאם וג'די אל טלאל מהעדה האחמדית בירדן. אורחת עיריית חיפה הנא מנסור נציגת אגף התרבות בעירייה נכחה אף היא במקום. עיריית חיפה נתנה תמיכה נדיבה והפגינה שותפות נהדרת במיזם כולו.

 תושבי השכונה כיבדו את האירוע בנוכחותם, מאות אורחים מילאו את אולם המתנ"ס השכונתי בין האורחים היו גם פעילים מתנדבים ומובילי דרך יהודים וערבים מהשכונה והסביבה רבים ביניהם לוקחים חלק יום יומי בקידום הדיאלוג המתמיד הקיים בשכונת עין הים בין דתיים חילוניים ותיקים ועולים מבני כל הדתות.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY