יולי אופיר (21) הרגישה שלא ייתכן שניצולי שואה לא יציינו את יום הזיכרון לשואה באופן ראוי בגלל משבר הקורונה לכן יזמה יחד עם עשרות מתנדבים שיצרו עבורם מחוות מרגשות כולל אפיית עוגות, כתיבת מכתבי תודה מכתבים וציורים אותם הניחו בפתח ביתם

יולי אופיר (21) השתחררה זה לא מכבר מהשירות הצבאי וכבר החלה ליזום תוכניות חברתיות כשעל הפרק יום הזיכרון לשואה בו ארגנה יחד עם מתנדבים שונים רשת של אנשים שהכינו מחוות שונות עבור אותם ניצולי שואה שתקועים בביתם בגלל המצב בבתיהם “בסוף השירות הצבאי” היא מספרת “במסגרת פרוייקט למשוחררים התגבשנו יחד קבוצה של חברים. יחד חשבנו איך ניתן לקדם יוזמות ליום הזיכרון לשואה. הפריע לנו שאין דרך לציין השנה את היום החשוב הזה כמו בעבר.

לכן חשבנו על הרעיון שנפנה לאנשים שירצו להכין מחוות שונות עבור אותם ניצולים..החלטתי שאני אקדם זאת בעיר שלי. תחילה חשבתי שאני יעבור עם הרכב ויאסוף מחוות שיכינו מבעוד מועד תושבים ואותם אני ימסור לשורדי שואה מקומיים אבל עם הזמן הפרוייקט הלך וגדל והחלטתי שאני אעשה זאת בעוד ערים נוספות. לשמחתי הפרויקט תפס תאוצה אליו התגייסו רשויות של גני תקוה, יהוד, אור יהודה קרית אונו וסביון שנרתמו גם הן ושיתפו פעולה.

לדבריה “פנו אליי עד כה  500 אנשים – שהציעו מגוון דברים החל מלהכין עוגות, עוגיות., זרי פרחים ועד  ציורים של ילדים. מחווה שמאוד ריגשה אותי  הייתה מישהי שסבתא שלה ניצולת שואה שכבר אינה בחיים. אז היא כתבה ברכה מאוד מרגשת לניצול שואה אחר אני מאוד מודה למתנדבים לא חשבתי שמחצית מהכמות הזו תירתם לטובת הפרויקט שדווקא בתקופה הזו שאנשים סגורים בבתיהם הם פותחים את ליבם כדי לעשות כמה שיותר טוב למען אחרים ובמיוחד למען אותם ניצולי שואה שנמצאים בסיכון וזהו למעשה הכי קרוב של מגע אנושי שהם יכלו לקבל בתקופה זו”.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY