בפסטיבל המוזיקה שנערך בנמל חיפה פגשנו את סאפא חתחות הראפרית היחידה במגזר ואת הדיג’י רמזי לא שפינוזה שהחליט לאחר מותה של סבתו להקדיש את עצמו לקידום מוזיקת ראפ ערבית. הוא כבר הספיק להופיע במצרים, כפרים פלשתינים ובארץ. יש לו רשת ראפרים מכל המזרח התיכון כולל מאיראן שמופיעים יחד בחו”ל ודווקא מי שמאיים על השותפות הזו זה ארגון BDS ששולח איומים על החרמה.

ביום חמישי שעבר נערך פסטיבל המוזיקה בנמל חיפה. שם גם פגשתי את סאמח זכות, ראפר שכבר כתבתי עליו כאשר היה שותף לקליפ מעורר עניין עם הפעיל החברתי אוריה רוזנמן.

בנמל חיפה הוא הופיע על במה עם המיטב שבראפרים מהמגזר כחלק מעבודה על אלבום משותף בשם ‘שבאב’. מתברר שמי שמנצח על  זה בחור מדליק בשם דיג’י רמזי אל שפינוזה (בן מזרחי) שאחרי שסבתא שלו שעלתה מסוריה נפתרה הוא  ארגן ערב לזכרה עם מוזיקה ערבית ובכך הוא החליט לפתוח קרייירה. הוא היום עובד רק עם רפארים מהמגזר ומפיק להם אלבומים. הוא הופיע כבר בכפרים פלשתינים. בסיני. במצרים. בארץ כמובן. יש לו רשת ראפרים מכל המזרח התיכון כולל מאיראן איתם הוא למשל נסע והקים דוכן יהודי ערבי ‘בברנינג מן’ בארה”ב.

הוא סיפר לי גם שדווקא שמי שמאיים על השותפות המיוחדת הזו זה ארגון ה BDS “שלא מבינים את המורכבות של החיים פה”. הוא אמר לי שהם מופיעים מתחת לראדר מחשש ששם של ראפר ייכנס לרשימה השחורה שלהם.

צפו בוידאו:

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY