פרא אדם וחיות אחרות

תערוכה חדשה לכל המשפחה פתיחה: יום שבת, 7 ביולי 2018, בשעה 12:00 אוצרת: עדי שלח משתתפים: עפרה אייל ׀ יובל אצילי ׀ ענת בצר ׀ יונתן גולד ׀ שירה גלזרמן | מירב גרול ׀ ג'ים דיין ׀ אצ'י ורנר נירי ׀ נורית ירדן ׀ אליה כהן | עדי נחשון ׀ גיא ניסנהויז ׀ חנה סהר ׀ לאו ריי ׀ יובל שאול ׀ מיכל שמיר ׀ יוכי שרם

התערוכה מזמינה את המבקרים להתבונן ולחשוב על יחסיי האדם עם הטבע דרך מפגש עם יצירות אמנות עכשוויות שמעמידות בעלי חיים במרכזן. היצירות מעוררות שאלות הנוגעות לטבע הפראי של החיות, לנקודות המפגש בין בעלי חיים ובני אדם ולרגשות שונים שהמפגש עם חיות מעורר – סקרנות, משיכה, חיבה, חמלה, רתיעה או אולי אף פחד. היא מבקשת להצביע על האופן שבו יחסם של בני אדם לבעלי חיים מאיר את האנושיות כיום.

בתערוכה מוצגות עבודות אמנות שחלקן נוצרו עבורה באופן מיוחד. חלל התערוכה מעוצב כמעין שמורת טבע שבמרכזה שביל הליכה בנוי עץ שעליו המבקרים צועדים. יצירות האמנות מתפקדות בתוכו כבעלי חיים בתוך מתחם של טבע מוסדר, בין הפראי למתורבת.

עמדות התנסות, יצירה ומשחק מזמנות שפע של פעילות למבקרים בתערוכה והפלגה על כנפי הדמיון – עבודה בשולחנות אור, משחקים בלוחות מגנטיים, ציור חיות ויצורי כלאיים, פינת קריאה ועוד, בליווי מדריכים מצוות החינוך של המוזיאון.

*ביום פתיחת התערוכה ייערכו במוזיאון סדנאות רצף ללא תשלום

מדי שבת ומדי יום ה' יתקיימו סדנאות מתחלפות.

מידע על הדרכות וסדנאות באתר מוזיאוני חיפה: www.hms.org.il

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY