קיום חיפאי משותף יהודי ערבי, גם בחופש

בני נוער יהודים וערבים מתיכוני ליאו באק חיפה וטמרה, בשיתוף החברה למתנ"סים הארצית, ממשיכים ביוזמתם את "מנהיגות משותפת"

נושא קיום משותף יהודי ערבי  ממשיך לפעול ולהתרחב בשנה הקרובה. אחת מהתכניות היא תכנית "מנהיגות משותפת", אשר מטרתה ליצור קבוצת מנהיגים ומנהיגות צעירים שיהוו דוגמא  לשיתוף פעולה וקיום משותף ויתרמו לקהילה שלהם. מטרתה של התכנית הינה ליצור קבוצת מנהיגים ומנהיגות צעירים שיהוו דוגמא  לשיתוף פעולה וקיום משותף ויתרמו לקהילה שלהם. פעילויות רבות מתקיימות גם בימי החופש הגדול להנאת המשתתפים.

סמינר הקיץ שהתקיים למשך יומיים כלל 24 בני נוער מטמרה וליאו באק, אשר הביעו רצון להמשיך להפגש ולקיים דו שיח גם בבעיות הפוליטיות חברתיות – יהודיות ערביות, המאפיינות את החיים בארץ, גם בחופש הגדול. במהלך הסמינר בני הנוער הציעו להגדיל את כמות המפגשים ולהעמיק את הקשר ביניהם וציינו כי בעיניהם מטרת התכנית היא הזדמנות ליצור  קיום משותף ושיפור פני החברה הישראלית. 

במהלך השנה הקרובה מתנ"ס ליאו באק לקח על עצמו לחזק את הקשר בין חברי הקבוצה ולעודד מנהיגות ויזמות חברתית בחיפה ובטמרה. בני הנוער יובילו פרויקטים למען תרומה לקהילה עם רעיון הקיום המשותף.

הפעילות הינה משותפת לתיכון ליאו באק, מתנ"ס ליאו באק,  בתמיכתו של סוהיל  דיאב ראש העיר טמרה ודני פסלר מנכ"ל ליאו באק.

מאור שניר מליאו באק מסר: ״ההצלחה של התכנית היא היכולת להציג בפני הנוער מציאות בלתי מתווכת ע״י משפחות, תקשורת ופוליטיקה, השאיפה להראות איך מציאות ביחסי יהודים וערבים צריכה להראות, כשהחינוך הפורמלי לצד הבלתי פורמלי יכולים לתרום לכך רבות״

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY