אנסמבל סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל, יקיים קונצרט חגיגי בסדרה החדשה, מבארוק ועד שירי-עם עם אנדראס שול, בניצוחו של טל. הקונצרט יתקיים ב 24 בנובמבר בחיפה, ולמחרת ב 25 בנובמבר בתל אביב, ויתארח זמר הקונטרה-טנור הגרמני, מהמובילים בעולם, אנדראס שול (Andreas Scholl).

בתכנית הקונצרט שול וטל מאחדים כוחות שוב, ויוצרים תמהיל מרגש של סגנונות, יצירות וז’אנרים המשתלבים יחד. ברק טל מרחיב: “כמו תמיד אנחנו שמחים לשתף פעולה עם אנדראס שול. החוויה שבחזרות איתו, בעשייה המשותפת, בהחלפת רעיונות מוסיקליים, בעבודה מעמיקה – יוצרות תמיד הנאה גדולה אצל כולנו, וביחד אנחנו מביאים את הקונצרט לרמות הגבוהות ביותר. בקונצרט הפעם נשלב בין ישן וחדש, בין אריות בארוקיות נפלאות מהאופרות יוליוס קיסר ורודלינדה של הנדל לבין מוסיקה של המאה ה-20 ומוסיקה עממית, וכמובן, כהרגלנו, מצפה לקהל גם הפתעה בסיום”.

התוכנית תיפתח ברפרטואר בארוקי, עם יצירות של הנדל וויולדי, ובהן אריות מהאופרות רודלינדה
(“Dove sei?”) ויוליוס קיסר (Aure, deh, per pieta) וכן, קונצ’רטו גרוסו אופ. 6 מס’ 5 של הנדל, והקנטטה “Cessate, omai cessate” של ויולדי. בחלקה השני, תעבור התכנית למאה ה-20 וליצירות של המלחין האסטוני ארוו פארת, מיניאטורות של המלחין הגיאורגי סולחאן צינצאדזה המבוססות על שירי עם גיאורגיים, שירי עם בריטיים לקול ולתזמורת, ולסיום כמו תמיד – הפתעה.

ביצוע משותף של שול ואנסמבל סולני תל אביב ליצירה של וויוולדי שיבצעו יחד גם הפעם:

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY