בעולם שמתפתח במהירות, נשים ממשיכות למלא תפקידים מרכזיים בהיבטים שונים של החיים. עם זאת, כשמדובר בהשקעות, יש פער ניכר. מחקרים מראים שנשים משקיעות פחות מגברים, והגיע הזמן שנשנה את הנרטיב הזה. במאמר זה, נחקור מדוע נשים נוטות להשקיע פחות, את היתרונות הייחודיים שיש להן, ומדוע לקחת אחריות על עתידן הפיננסי אינו רק מועיל, אלא הכרחי.

פער ההשקעות המגדרי: חשיפת הסיבה

מספר גורמים תורמים לפער ההשקעות המגדרי. אחת הסיבות הבולטות היא חוסר אמון וחשיפה לחינוך פיננסי.נשים, לרוב זהירות ופרגמטיות מטבען, נוטות לאסטרטגיות פיננסיות שמרניות יותר. אמנם תכונה זו יכולה למנוע תנודתיות בכספים, אבל לרוב היא מובילה להחמצת הזדמנויות השקעה. גורם נוסף הוא התניה חברתית. באופן מסורתי, הסיטו נשים הרחק מעניינים פיננסיים, מה שהוביל לחוסר היכרות עם אפיקי השקעה. זה יצר פער בידע, וגרם לחלק מהנשים להירתע מקבלת החלטות פיננסיות נועזות.

 

החוזקות הייחודיים של נשים בתחום ההשקעות

עם זאת, חשוב להכיר בכך שנשים מביאות לשולחן ההשקעות שורה של חוזקות שלעתים קרובות מתעלמים מהן. מחקרים מראים באופן עקבי שנשים מפגינות חשיבה מצוינת לטווח ארוך וסבלנות בגישת ההשקעה שלהן. מאפיין זה חשוב לאין ערוך בעולם ההשקעות, שבו ביטול תנודות השוק הוא היבט מכריע של הצלחה.יתר על כן, מחקרים מצביעים על כך שנשים נוטות להיות יותר מודעות לסיכון, מה שגורם להן פחות לעסוק בהתנהגויות השקעה אימפולסיביות או אגרסיביות מדי. גישה נבונה זו יכולה להוביל לצמיחת ההון בצורה יציבה ובת קיימא יותר לאורך זמן.

לא ׳סתם׳ משקיעות – בונות עושר עם מטרה

לנשים יש לעתים קרובות תחושת אחריות שורשית כלפי משפחותיהן וקהילותיהן. תחושת המטרה הזו יכולה להניע החלטות השקעה אשר מושפעות לא רק מהיעדים הפיננסיים אלא גם עם מהערכים האישיים.

השקעות עם השפעה – נשים מחפשות תחומי השקעה אשר תומכות במטרות גדולות יותר שהן שואפות לקדם, ולצד זה מניבות תשואות וגורפות תמיכה.בנוסף, נשים ידועות בכישורי תקשורת ושיתוף פעולה חזקים שלהן. אתן יכולות למנף את התכונות הללו כדי ליצור מעגלי ההשקעות, כידוע Your network Is Your Net worth ועל ידי כך, להגיע להזדמנויות שאינן גלויות לכולם

העצמה באמצעות השקעות מגוונות

כבעלים בחברת השקעות ומנהל את קבוצת Money Mentor מומחים בהשקעות וצמיחה פיננסית, אני נפגש יום יום עם אנשים שהפנימו את העובדה הבאה – באמצעות משכורת בלבד, לא ניתן לייצר ביטחון כלכלי ולצאת מהמשוואה המחייבת לעבוד ללא הפסקה.לכן קיבלו החלטה לעשות את הפעולות הנדרשות אל עבר עתיד כלכלי חופשי יותר ונקי מדאגות פיננסיות.על אף מספרן המועט יחסית של נשים בפגישות, היתרונות שלהן בולטים באופן מיידי, בהבנה וביישום. אלו שלוקחות את הנושא צעד קדימה, מדלגות ומתקדמות מהר יותר מבני המין השני.אני מאמין בכוחן של השקעות מגוונות, אלטרנטיביות ומותאמות אישית. אנו מציעים מגוון של דרכים הנותנות מענה למנעד רחב של א.נשים בעלי יעדים פיננסיים שונים.מנכסי נדל״ן מסורתיים בארץ ובחו״ל עד לעסקאות מורכבות בעלי פוטנציאל אדיר, דרך השקעות בעסקים, סטארט אפים, קרנות הון סיכון וכו.

מטרת צוות המומחים שלנו היא לספק מעבר להכוונה והשכלה כך שכל לקוח, ללא קשר לרמת ניסיון ההשקעה שלו, ירגיש מוסמך לקבל החלטות מושכלות לגבי עתידו הפיננסי. אלא גם לחקור ולאתר הזדמנויות מותאמות אישית, וללוות יד ביד עד לכניסה להשקעה אטרקטיבית ומותאמת אישית, במטרה להגדיל את הונכם בצורה משמעותית, לייצר הכנסות פאסיביות ולאפשר את הקדמת הפרישה הכלכלית.

לשלוט בעתיד

הגיע הזמן שנשים ייקחו אחריות על גורלן הכלכלי.לעתים קרובות מדי, אתן מפקידות את הרווחה הכלכלית שלכן בידי גברים, ויוצרות תלות מסוכנת שמסתירה אלכן את הדרך לעתיד פיננסי בטוח ומועצם."היתרונות שנשים מביאות לעולם ההשקעות הם לא עוד נקודות חוזק, אלא כוחות על.על ידי מינוף הגישה הסבלנית, מונעת התכלית והשיתופיות שלהן, יש לנשים פוטנציאל לא רק לבנות עושר אלא גם להשפיע לטובה על הקהילות שלהן ועל העולם בכלל.אם אתן מוכנות לצאת למסע המעצים הזה, אני מזמין אותך לחקור את ההזדמנויות לבניית עושר עם Money Mentor. ביחד, ניצור עתיד שבו עצמאות כלכלית לא יודעת מגדר.

עומר מויאל  – מומחה השקעות מנכ"ל Money Mentor

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY