שילוב של עשייה וחשיבה- חביב משה

חביב משה, בעל מפעל לעיבוד שבבי על שמו בעכו, מודע לעובדה שהאזור המפרץ ועד עכו מוצף במפעלים ויצרנים של עיבוד שבבי. זה לא מאיים עליו.

"יש לי המון מתחרים בתחום באזור, אבל לי יש ידע מקצועי וניסיון רב, אנחנו מלאים בעבודה וזה משהו שמעיד על מקום", אומר משה".

אתם לא מפעל גדול

"זה נכון, אנחנו לא מפעל גדול והרבה לקוחות חושבים שאם הם יפנו למפעלים גדולים זה יהיה עבורם הפתרון הנכון, שקט ומסודר אבל אני ממש לא מסכים. הם יכולים לקבל תשובות מאוד טובות, אמינות ואיכותיות גם ממפעלים יותר קטנים. אני מוכר בזכות היכולות שלי, מעולם לא קרה שמישהו לא היה מרוצה מהעבודה שלי ועזב, הלקוחות נשארים, שואלים שאלות טכנולוגיות ומקבלים תשובות. מי שנותן פתרונות למגוון כל כך רחב של תעשייה צריך שיהיה לו את הבסיס של ידע מאוד רחב על מנת שיוכל להתמודד עם כל הדרישות של לקוחות מסוגים שונים".

חביב משה עיבוד שבבי בע"מ הוקם בשנת 1995, על ידי משה שהתחיל לעסוק בתחום אחרי שחרורו מהצבא. הוא עבד במפעלים שונים, רכש ידע וניסיון עד שהרגיש שהגיע העת עבורו להקים מקום משלו. כיום המפעל הממוקם באזור התעשייה בעכו על שטח של 450 מטר, כולל עשרה עובדים, פעיל 24 שעות ביממה ומייצר חלקי עיבוד שבבי  ממוחשב וקונבנציונלי, כירסום וחריטה. עובדיו מוכשרים  לבניית מתקנים למכונות עיבוד שבבי, שירותי תחזוקה למכונות תעשייתיות, בניית אבטיפוס, ייצור חלקים קטנים ומדויקים ועוד. במפעל  מייצרים חלקים לתעשיית ההי טק, תקשורת , תעופה, רפואה , תעשייה אזרחית  וכו'.

"אנחנו לא מתמקדים במשהו ספציפי, אלא במכלול, מוצר שיהיו בו רכיבים שהם לא כל כך קשורים לעיבוד שבבי, לפעמים נוסיף  למוצר אלמנטים שונים וקשורים כמו ריתוך, אלומיניום או פניאומטיקה".

במפעל קיימות מחלקות ריתוך חשמל, אלומיניום, ומחלקה קונבנציונלית מפותחת אבל בנוסף אליהן, יש בו בנוסף למחלקה CNC ממוחשבת. "המחלקה הזו והידע הנרחב שבה בתחום מאפשרים לנו לתת פתרונות מיוחדים . לא כל מפעל מחזיק מחלקה קונבנציונלית אלא רק בודדים בענף. היא חשובה כי היא מוסיפה הרבה יכולת לעובדים, היא פותחת אותנו לעוד מקומות ואפשרות לבצע פעולות על חלקים די מורכבים ומיוחדים, מה שקשה לבצע בענף הCNC בלבד.

משה נראה כאיש עבודה חרוץ, ממוקד עשייה אבל מסתבר שהוא לא שוקט על השמרים וחושב גם מעבר.

אחרי שנים בתחום, השאיפה שלו לפתח מוצרים ייחודיים כשבימים אלו הוא עובד על מוצר מיוחד בתחום המזון. " אנחנו כבר קרובים לאמצע הדרך לפיתוח המוצר ואם יעבוד כמו שאנחנו מצפים זה יכול לפתוח טכנולוגיה חדשה מאוד בענף המזון.  זו לא פעם ראשונה שאני מפתח דברים, נתתי עד היום המון פתרונות ומתקנים מיוחדים שפתרו ללקוחות הרבה בעיות טכנולוגיות שמוכרות בענף שלנו. נדרש פה גם יכולת טכנית וגם מחשבתית ומי שמכיר את הענף הזה לעומק והתחום עם כל רבדיו יודע איך לשלב את כל הרבדים. אם אפשר לשלב ואנחנו יודעים לעשות את זה – אז אפשר להגיע לפיתוחים מאוד מאוד מיוחדים ולפתרונות מוצלחים".

DSC_1600

מצב התעשייה בארץ, לא עדיף לך לנסות לשמור על הקיים במקום לנסות להתפרש לעוד תחומים?

"מי שיודע לעשות עיבוד שבבי וגם לפתח מוצר צריך להיות ברמה מאוד גבוהה, זה לא פשוט בכלל כי לפתח מוצר זה כמו לפתח פטנט. כיוון שיש לנו ניסיון אנחנו יכולים גם למצוא פתרונות טכנולוגים ופיתוחים חדשים או דרישות מסוימות לייצור אבטיפוס מורכב למשל יש אפשרות לתת מענה טכנולוגי ועזרה טכנולוגי לגבי חוזק חומרים או צורת ייצור על מנת לקבל את המוצר בצורה הטובה ביותר".

אצל משה תקבלו שירות מהיר, אספקה מהירה והקפדה  על איכות. במפעל עובדים לפי תקן בטיחות ISO 9001 . המוצרים נעשים בתהליך של בקרת איכות מלאה, על מנת  שיתקבלו החלקים בצורתם הטובה והשלמה ביותר.

 

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY