החברה הממשלתית לתיירות מצטרפת למאמצי התמיכה האזרחיים בתושבי הצפון אשר פונו מבתיהם כתוצאה מן המלחמה.

השבוע, עשרות גמלאים תושבי הקיבוצים מלכיה, דפנה ומנרה, אשר פונו מבתיהם, כבר בעת תחילת המלחמה ומשתכנים באחד ממלונות העיר טבריה- נהנו מיום תרבות, ארוחת צהרים וסיור בקיבוץ דגניה. יום זה נערך ביוזמה מלאה ומימון מלא של החברה הממשלתית לתיירות, חברה כלל ממשלתית האמונה ואחראית על פיתוח ובניית תשתיות תיירותיות בתוך גבולותיה של מדינת ישראל וזרוע הביצוע של משרד התיירות ביישום מדיניות התיירות בארץ.

הסיור החל בביקור בצריף הראשון שבאום ג'וני בקיבוץ דגניה ומשם המשיכו לחצר הראשונים, שם שמעו את הסיפור אודות ההתיישבות הציונית שהייתה כאן, של מעטים שבנו כל כך הרבה ועל האתגרים והקשיים איתם התמודדו בעת ההיא, שלא מנעו מהם ליישב את הארץ ולהפריח את השממה. סיפורה החקלאי של דגניה וכיצד היא שימשה מודל לחיקוי לשאר הקיבוצים שהוקמו בחלקיה של ארץ ישראל הוצג אף הוא ולאחר הסיור נהנו הגמלאים היקרים, מארוחת צהרים בחדר האוכל של קיבוץ דגניה.

אלעד ארנפלד, ממלא מקום המנכ"ל, החברה הממשלתית לתיירות: "גם בימים מאתגרים אלו, אנחנו בחברה הממשלתית לתיירות ממשיכים לפתח את תשתיות התיירות של ישראל במלוא המרץ. עם זאת היה לנו חשוב להעניק למפוני יישובי קו העימות, יום הפוגה מעשיר ומהנה. קיבוץ דגניה הוא סמל ציוני חשוב, ובמיוחד בעת הזו חשוב שנזכיר לעצמנו על מה אנחנו נלחמים. חשוב שכל ישראלי יבקר במקום לשמוע את הסיפור החשוב של המתיישבים, שלמרות הקשיים, נלחמו לבנות לעצמם בית ולהתקיים בביטחון ובשגשוג"

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY