9 מגדלים בתכנון : פינוי בינוי ראשון בקרית ביאליק

אחרי עשרות שנים של עיכובים ודיונים משפטיים תוכנית פינוי – בינוי ברחוב העצמאות בקריית ביאליק יוצאת לדרך ראש העיר, אלי דוקורסק הבטיח כי י: " עיריית קריית ביאליק תעשה הכל כדי שהחלום הזה יצא לפועל ויתגשם". ומה בדבר שינוי פני העיר שתתמלא במגדלים ?

פינוי בינוי ומגדלים בקרית ביאליק

עיריית קריית ביאליק קיימה כנס דיירי מתחם העצמאות להתנעת תוכנית פינוי- בינוי. מדובר במגה פרויקט שבמהלכו יהרסו 288 הדירות הקיימות ובמקומם תוקם שכונה חדשה הכוללת כ- 1500 דירות חדשות ב – 9 מגדלים בני 30 קומות, חניה עילית וקומת כניסה המשלבת שטחי מסחר. בעיריה אומרים שהפרויקט יציג תמהיל דירות מגוון שייבנה  בסטנדרטים הגבוהים ביותר שלא נופלים מאלו של מגדלי יוקרה בגוש דן. עקב מיקומו המרכזי , הפרויקט יהווה שער כניסה לקריית ביאליק היוצר חווית מגורים מודרנית ונותן מענה מלא לכל צרכי תושבי השכונה.

מה שלא אומרים בעירייה זה שקרית ביאליק שעד לפני כמה שנים הייתה בה בנייה נמוכה לרוב, תתמלא במגדלים גבוהים מאוד, וזה גם יכול להשפיע על התחבורה והחניה מן הסתם.

פרויקט פינוי- בינוי ברחוב העצמאות ידע מספר רב של תהפוכות לאורך עשרות שנים. הקבלן המקורי שחתם על ההסכם מול הדיירים לא עמד בהתחייבויותיו אך החזיק את הדיירים כבני ערובה כנגד חתימתם. הדיירים לא וויתרו ופנו לבית המשפט שהחליט לקחת את הפרויקט מידי הקבלן וקבע כונס נכסים למתחם. במסגרת ההתמחרות שנערכה על ידי כונס נכסים מטעם בית המשפט, זכתה חברת אאורה בזכות לחתום הסכמי פינוי – בינוי עם דיירי המתחם וכן רכשה 2 מגרשי השלמה לפרויקט, אשר זמינים באופן מיידי לבנייה. בהתאם לתוכנית, בשלב הראשון תקים חברת אאורה שני מגדלי מגורים הכוללים כ- 330 יחידות דיור. תחילת הפרויקט כפופה לחתימת ההסכם עם בעלי הדירות במתחם העצמאות ואישור על ידי הועדה המקומית. הפרויקט עתיד להתחיל במהלך שנת 2018.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, בירך את הדיירים  שהגיעו לכנס: " אני מלווה את הפרויקט שנים רבות וכראש העיר עושה מאמצים רבים להוציא אותו לפועל. קיימנו אין ספור ישיבות בנושא בכדי לקדם את הפרויקט. אני שמח שהתושבים התמידו במאבקם מול היזם, לא ויתרו ולא התייאשו למרות תהליך ארוך של בוררות עד קבלת תוקף משפטי להוצאת היזם הקודם, אבי סלע ומינוי כונס נכסים"

דוקורסקי הוסיף ,כי הוא שמח "שכונס הנכסים בחר בחברת אאורה שעשתה רושם כביר בגישתה וברצינותה. העובדה שמדובר בחברה בורסאית שחייבת לדווח לציבור בעלי המניות , לרשות לניירות ערך ולבורסה, מוסיפה לחברה נקודות ומבטיחה שקיפות. האנשים שיושבים כאן שבעי הבטחות, שבעי ציפיות. חלק מהיושבים כאן הם כבר היורשים, הבנים של אלו שהלכו לעולמם מבלי לזכות לראות את הפרויקט עומד על רגליו ומתגשם", ציין דוקורסקי.

"ישנו מתחם של העיריה שאנו מוכנים למסור אותו מיידית בכדי שהפרויקט יהפוך להיות בינוי – פינוי לעומת פינוי – בינוי, מה שיקל על הדיירים והיזם. אנו מקווים שבשנת 2018 נוכל לקיים טקס הנחת אבן פינה לבניין הראשון. הנני בטוח כי הפרויקט יבטיח לכם איכות חיים מבחינת מבני ציבור, חניות ושטחים פתוחים. אתם תחיו ברמה הטובה והגבוהה ביותר".

דוקורסקי הדגיש את מחויבות העיריה לפרויקט וציין שמינה את סגן ראש העיר, יוסי אזריאל ואת מהנדס העיר, נועם מסד כאחראים לפרויקט מטעם הרשות בכדי להבטיח את הסרת החסמים: " הגיע הזמן שהפרויקט יצא אל הפועל וחלומכם יתגשם"

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY