מניו יורק לעכו: פסל ברונזה בשווי 150 אלף דולר נתרם למרכז איי-קאט

הפסל ייחשף בערב חגיגי שיתקיים במרכז איי-קאט ביום רביעי 15.11, וישתלב עם חגיגת השנה של המרכז

פתיחת המרכז בשנה שעברה. צילום: אושרי כהן

פסל השלום, שיצרה האמנית האמריקאית מרלה פרידמן, ייחשף בטקס חגיגי בנוכחות חברי כנסת, יו"ר עמותת NICAT מארה"ב מרק פרנק, תורמים וראשי ערים. חשיפת הפסל תעלה בקנה אחד עם חגיגת השנה של איי-קאט, ותדגיש את זיקתו של המרכז לחינוך ולחיים המשותפים.
מרלה פרידמן, ציירת ופסלת, רכשה את הכשרתה האקדמית באירופה ובניו יורק ומיוצגת באופן בלעדי בגלריות הוליס טגארט בניו יורק. הפסל שנמסר לעכו הוא פרשנות של שלום, הפתוח לכלל השקפות העולם ומביע תקווה לעולם טוב יותר. פסל השלום הוזמן על ידי סטיב סארוביץ והוענק במתנה למרכז איי-קאט ולכל אנשי עכו.
מרכז איי-קאט (AKKO CENTER FOR ARTS AND TECHNOLOGY), שהחל לפעול בעכו לפני שנה, מציע קורסים ללא עלות לאוכלוסיות מוחלשות בסביבת לימודים בלתי שגרתית ועם ציוד טכנולוגי חדשני. בבסיס הפעילות מונח מסר של חיזוק החיים בחברה המשותפת, חתירה לשינוי חברתי ופנייה למיעוטי יכולת. המרכז משרת את תושבי צפון ישראל ובמהלך שנת פעילותו סיימו בו את לימודיהם מעל 400 תלמידים, בוגרים ובני נוער. הקורסים המתקיימים בו תוכננו במיוחד עבור תושבי הפריפריה של צפון ישראל, בפורמט שהתברר כמוצלח ונכון לאזור. הקורסים המיועדים לבוגרים מהווים אפיק להכנסה כלכלית ומעודדים שיתופי פעולה בין עדות ותרבויות; הקורסים המיועדים לבני נוער הם קורסי העשרה המלמדים כישורי חיים באמצעות אמנויות וטכנולוגיה.
איי-קאט הוא המרכז הראשון מסוגו בארץ והוקם על פי המודל שיזם ביל סטריקלנד, אפרו אמריקאי, בפיטסבורג שבארה"ב. סטריקלנד חי בשכונה מעורבת וקשת יום והיה על סף נשירה מבית הספר כשמורה לאמנויות פתח בפניו דלת וחולל אצלו שינוי מהותי ביחס ללימודים ולחיים. עו"ד מרק פרנק החליט להעתיק את המודל אל העיר עכו, לאחר שהתאהב באופייה ההיסטורי ובחיים בסביבה המשותפת.

5 COMMENTS

LEAVE A REPLY