קפה בשקט

אם אתם מחפשים בית קפה שקט עם אוכל טרי ואיכותי, שבו תוכלו להרגיש את הכרמל ואולי גם לצפות בתיירים , קפה פלפלת שבמרכז פנורמה בהחלט יכול להתאים לציפיות

לא חסרים בתי קפה במרכז הכרמל ובסביבתו , עיין ערך שדרות מוריה. לדעתי האישית רובם די מזכירים אחד את השני, לא משנה אם הם מוגדרים כבתי קפה רשתיים או קונדיטוריות או אפילו פרטיים.  מי שכן מצליח קצת להיבדל ולהתעלות מהם זה קפה פלפלת, בגלל המיקום בתוך מרכז פנורמה, האווירה הרגועה מחד והקוסמופוליטית תיירותית מאידך והתחושה של להיות במרכז העניינים, אבל בלי שצריך לספוג את עשן המכוניות מהכביש.

פלפלת קם על חורבותיו של קפה באגו ששכן במקום כ-15 שנים. אך לפני כשנה וחצי במסגרת מתיחת הפנים הכללית שעבר פנורמה גם הוקם קפה פלפלת הכשר. הגעתי לשם בצהרי חמישי שעבר כדי לדגום מהתפריט החלבי (כולל דגים) שמציע המקום.

הופתעתי נוכח העושר של התפריט , שמציע פסטות, פיצות, טוסטים, סלטים, כריכים וגם מנות מיוחדות מבושלות,  המיועדות גם לקהל המבוגר שפוקד את המקום בעיקר בבוקר וזה כולל קציצות דגים, בלינצ'ס מתוק או מלוח בהכנה עצמית של המקום, פלפל ממולא עם אורז וירקות ואת מנות הדגל, שני סוגי דגים, פילה סלמון ופילה אמנון שמגיעים כל אחד עם שתי תוספות בצד כמו למשל תפו"א, צ'יפס וצ'יפס בטטה שהתגלה כממכר.

שחר כץ, הבעלים מדגיש שיש גם שתיה קרה כמו פרי שיקיים, שייקים פירות ומילקשייקים שנטעם מהם עוד לקראת הקיץ וכמובן שתיה חמה שכוללת קפה איכותי ואתם יכולים ללגום אותו גם במסגרת מבצע קפה ומאפה, כשאת המאפים עושים במקום. ואפרופו מבצעים, יש כאלו לא מעט וייהנו מהם חברי הסתדרות המורים, חב"ר וגמלאי חיפה זוכים ל-15 אחוזי הנחה שזה בכלל לא מובן מאליו.

"אצלנו אין דבר כזה מנות שיעמדו או סלטים שיחתכו בתחילת היום, כל המנות נעשות באותו הרגע של ההזמנה, הסלטים נחתכים במקום ויש הקפדה גדולה מאוד על טריות וחומרי גלם שאנחנו מביאים שהם מהטובים שהשוק מציע", אומר כץ.

DSC_0508

הוא מזכיר כי מרכז הכרמל עומד לעבור תהפוכה גדולה בקרוב של שיפוץ, שדרוג תשתיות, החלפת מדרכות ותאורה חדשה, "ואני מקווה שכל הקהל שבשנים האחרונות ירד ממרכז הכרמל יחזור לכאן ", הוסיף.

  • מה הייחוד שלכם ?

"המיקום באזור מרכזי אבל שקט, בתוך מרכז פנורמה וצמוד למלון פנורמה. הקהל שלנו יותר מבוגר ופחות צעיר ממה שרואים בחוץ, כזה שמחפש מקומות יותר שקטים ופחות רועשים כמו שיש סביבי בלי לנקוט בשמות. אצלנו אפשר לעשות אירועים קטנים ושקטים, ועדי עובדים, פגישות עסקים וגם ימי הולדת בשעות מסוימות כי לילדים קטנים יש המון מקום להתרוצץ, אז מצד אחד זה מקום שמתאים לאירועים ומצד שני הוא מבודד ושקט לפגישות עסקים למשל."

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY