אם בעבר חגיגות הגאווה בארץ היו מתמקדות ביום וחצי של מצעד ומסיבות בתל אביב בלבד, הרי שהחגיגות של היום נפרשות לאורכו של כל חודש יוני ומתקיימות בכל מקום בארץ- והשנה גם לצפון או ליתר דיוק- לגלריית WE- ART  בכרמיאל. לרגל חודש הגאווה הבינלאומי תתקיים בגלריה תערוכה ובה מעל ל-30 מציגים מכל רחבי הארץ. אחד מהמציגים הוא אמן הכפתורים נועם בן משה אשר בחר ליצור את דמותו של אמן הדראג רוני שוקרון, או יותר נכון- נונה שלאנט.

נועם, אמן ירושלמי רב תחומי אשר עוסק באיפור אפקטים, ציור ויצירה בעזרת כפתורים שיצר עד כה בכפתורים בעיקר דמויות ידועות ומפורסמות בעולם כגון צ'רלי צ'אפלין, מרליו מונרו ואיימי ויינהאוס ,החליט הפעם לבחור בדמות מקומית ישראלית, " בחרתי בנונה כי מנקודת המבט שלי היא סוג של מותג ייחודי פורץ גבולות עם הרבה אופי, אסתטיקה וכשרון למה שהיא עושה- או יותר נכון מה שרוני עושה דרכה" אומר נועם.

רוני, במקור ממגדל העמק וכיום מתגורר בתל אביב, הוא בהחלט מותג ייחודי ופורץ דרך אשר מופיע בדמותה של נונה יותר מעשור ולאחרונה נבחר בדמותה להוביל קמפיין דיגיטל ראשון לחברת התרופות 'טבע' לטיפול תרופתי מניעתי המקטין משמעותית את הסיכון להידבק ב HIV- קמפיין יוצא דופן ומקורי. כאשר הוא לא בדמות של נונה רוני עובד כסייע בגן ילדים- ואין ספק שהוא עוזר לגדל פה דור מכיל ומקבל יותר של ילדים.

את הדמות של נונה יצר נועם ממאות כפתורים צבעוניים במגוון גדלים וסוגים, בגודל של 80X60 והיא יצאה צבעונית ומדליקה ממש כמו נונה שהתלהבה מאוד מהיצירה ומהעובדה שתוצג בתערוכה בנושא גאווה: " ״נועם כל כך מוכשר ורב תחומי, אני עוקבת אחרי היצירה שלו ובכלל חלמתי שיאפר אותי! כששלח לי את דמותי בכפתורים נדהמתי וגם התחלתי לדמיין את זה על בגד! חודש הגאווה שלי עכשיו בהחלט יותר שמח.״

השילוב היצירתי והצבעוני במיוחד של דמותה של נונה דרך עיניו של נועם יצר תמונה שלא ניתן להתעלם ממנה, וממש כמו שנונה עצמה דמיינה- בקרוב הבגד!

התערוכה, שתיפתח באופן רשמי ביום שבת 10.6.23 בשעה 12:00 ותינעל בתאריך 7.7.23 מתקיימת בגלריה שהינה המתחם הראשון ויחיד מסוגו בכרמיאל והסביבה, ומהווה את המקום האידיאלי להצגת תערוכה בנושא כל כך חשוב להראות ולהוכיח שגם בצפון- אהבה היא אהבה היא אהבה.

לאתר הגלריה: https://we-art.co.il/

לאתר של נועם: www.buttonsbynoam.com

לאינסטגרם של נונה שלאנט: https://www.instagram.com/nona_chalant/

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY