מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה משיק את תערוכת "נוסעים בזרם", במרכזה רכב חשמלי תלוי הפוך מהתקרה ומתחתיו כתמונת מראה חלקיו הפנימיים בתוך במה שקופה ועמדות אינטראקטיביות; כאשר תלחצו על כפתור הפעלת המנוע, תיקחו פיקוד על ההגה ותשלטו בתנועת הגלגלים, וכשתלחצו על דוושת התאוצה, תקבלו מענה ויזואלי יוצא דופן ומפתיע לשאלה המסקרנת "איך זה עובד". בנוסף תפעילו עמדת הטענה מהירה של סוללת הרכב, באמצעותה תראו ותבינו את השונות בפעולת הרכיבים, לעומת הטענה ביתית רגילה, ותעברו דרך ציר זמן עם נקודות ציון משמעותיות בהיבטים של חברה, סביבה, תחבורה ואנרגיה. הם שזורים אחד בשני ומגלים מהם התנאים הייחודיים, שבזכותם הטכנולוגיה, שקיימת כבר זמן רב, הבשילה דווקא בימינו לכדי הזדמנות לחולל שינוי מהפכני בתחום. הבנת העבר וההווה מובילה למבט מסקרן אל העתיד ואל האתגרים הקשורים לאנרגיות מתחדשות ולעולם הרכב החשמלי, שהופך לחלק בלתי נפרד מחיינו.

זוהי גם הזדמנות לבקר בתערוכת "FOOL ME" – מדע פוגש קסם, הראשונה מסוגה בעולם, שנפתחה לאחרונה ומציגה את אומנות התעתועים המהפנטת ואת סודותיה המדעיים, בסדרת סרטונים בלעדיים מאת אמן החושים נמרוד הראל וצוות ההדרכה של מדעטק. תוכלו לגלות את הקשר בין קסמים ואשליות לבין מדע, פיזיולוגיה ויכולת התפיסה של המוח, לנסות להרים את הפטיש של ת׳ור, ללמוד להעלים מטבע, ליצור אשליות מדהימות ולחשוף את הסודות השמורים ביותר של הקוסמים. 

עוד במדעטק מרכז החדשנות האינטראקטיבי בו הקרנה רב חושית בתערוכת מערכת הדם, התנסות בתכנון עיר העתיד והכרת המצאות מתקופת הגלגל ועד בכלל, עשרות תערוכות קבע ותערוכות בינלאומיות משתנות, מאות מוצגים אינטראקטיביים להפעלה עצמית במגוון עצום של נושאים מדעיים מרתקים ולבילוי משפחתי, הנאה ולמידה, פארק מדע פתוח, המאפשר התנסוּת פעילה במוצגי ענק הממחישים עקרונות מדעיים, מבוך חדש ומאתגר, חדר בנייה בלגו ומתחם התנסות לגיל הרך, המשלב משחקים עם חוויית הבנה מדעית-טכנולוגית. 

"נוסעים בזרם" החל מ 26.9.23 במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה. מומלץ לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט במחיר 84 ₪ לכרטיס. מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס. עד גיל 5 הכניסה חינם. לשעות הפעילויות המדויקות ולשעות הפתיחה יש להתעדכן באתר המוזיאון: https://www.madatech.org.il/

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY